Intervjuu STEP-programmi uue arendusjuhi Janne Luhaga

Tere Janne, räägi mõne sõnaga endast? Kes sa oled, kust sa tuled, millega varem tegelesid?
Tere, olen uus STEP-programmi arendusjuht. Hetkel õpin TÜ sotsiaaltöö- ja poliitika magistriõppes 1.kursusel, enne STEPi olin SA Innove Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse karjääriinfospetsialist ja nõustaja.

Olen ka lastejooga õpetaja ning üliõpilaskorporatsioon Amicitia lihtvilistlane, samuti olin MTÜ Aiesec Tartu liige, kuulusin organisatsiooni OLE ROHKEM ning tegelesin suuresti kõige sellega, mis on seotud noorte, hariduse, tervise ning ühiskonna heaoluga.

Olen alati tahtnud noorte ellu panustada ning nendega koostööd teha. Täna olen väga tänulik, et elu mind projektijuhi Koidu ja STEPiga kokku viis ning uued uksed STEPi näol avas!

Mis sind enda ümber rõõmustab? Rõõmustab alati näha enda ümber inimesi, kellest kiirgab välja teotahet ning kirge oma ettevõtmiste vastu. Meeldib ühestegemine, inimestega kokkuhoidmine, soojad naeratused, abivalmidus ja kallistused- kõik see, mis elu aitab paremaks muuta. Ja muidugi rõõmustab alati veel see, kui leian aega Võrumaale oma vanemate koju minemiseks ja ümbritseva looduse nautimiseks.

Mida tahaksid muuta? Olen otsustanud, et maailma muutmine hakkab peale iseendast, sest me saame kontrollida vaid seda, kuidas me ise käitume, mõtleme ja tunneme. Kedagi teist me otseselt muuta ei saa, küll aga saame läbi enese kohalolu käivitada muutuste protsessi, mis paneb meid ümbritsevaid inimesi endalt küsima: “Missugune on see maailm, kus elada tahan ja mida saan just MINA TEHA, et see maailm saaks reaalsuseks?”
Seega ma soovin töötada iseendaga nii palju, et läbi oma käitumismustrite leiaksin enda ümber endaga samu väärtuseid kandvaid inimesi, kellega koostöös lihtsustada nende elu, kes enam omal jõul päris hästi toime ei tule.

Millised plaanid on sul STEP-programmiga seoses? Meie meeskond on väga suure töö enne minu tulekut juba ära teinud, hetkel tulebki jätkata endiselt samal kursil, nii et STEPi tegemiste ja toimetuste info jõuaks jätkuvalt noorteni ning noored leiaksid tee meie juurde, sest ilma noorteta pole meil STEPi.

Minu suur soov on olla olemas meie meeskonnale ja sellest tulenevalt kavatsen ka iseend arendada nii, et oleksin inimene, kes oskab teadlikult läbi erinevate meetodite olla toeks. Näen, et STEP programmi edukuse võtmeks ongi koostöö: koostöö meie meeskonna liikmete vahel, koostöö noortega, koostöö kõigi meie sihtrühma noortega tegelevate spetsialistidega ning koostöö nii tööandjate kui ka strateegiliste partneritega. Mida soovid STEP-programmi sõpradele ja osalejatele?

STEP on üks igavene õnnelik programm juba selles plaanis, et meie meeskonna liikmed ning partnerid on väga südamlikud ning tugeva sisemise motivatsiooniga inimesed. Mida aga enim soovin, on märkamine- märkame noori ja inimesi enda ümber ning jagame soojust, hoiame kokku ning loome lahendusi, mis aitavad noortel oma elus keerata uus lehekülg.

Soovin, et üheskoos ehitaksime üles ühe tugeva ja vajaliku programmi, mis jääb käima ja meie elusid muutma ka pärast 2020.aastat, kui lõpeb Euroopa Sotsiaalfondi rahastus.