Nüüd saad sinagi anda ühiskonda oma panuse!


Andrei: “Mul vanemad olid joodikud ja kasvasin üles lastekodus. Normaalseid sõpru mul pole olnud, ainult sellised, kellega koos narkot teha. Elu olen näinud ja rumalusi teinud ehk liiga palju. Siis kui mõistuse ükskord pähe võtsin, ega keegi mind enam kuhugi tahtnud. Tööle ei saanud ja õppimisekski raha vaja…hakka või jälle varastama. Kuulsin STEP-programmist sõbra käest, kes ise oli ka varem käinud. Liitusin STEP-programmiga ja tänu neile sain endale lõpuks töökoha ja ühiselamusse elamiskoha. STEPi nõustajaga suhtlen siiamaani, et ta ikka teaks, et olen nüüd eluga rahul ja narkootikume ka enam ei tarvita.”

 

STEP-programmi eesmärk on ennetada ning vähendada kuritegusid ja toetada noort töö leidmisel ja haridustee jätkamisel, et ta muudaks enda elustiili ja oleks võimeline ennast ise toetama.

STEP on toiminud juba 5-aastat ning on selle lühikese aja jooksul:

-aidanud üle 300 noore, kellest 67% on asunud, kas tööle või õppima,
-vähendanud STEP-programmi läbinud noorte retsidiivsust ligi 2 korda ning
-toonud Eesti riigile tulu tagasi 2,5 kordselt!
Andmed pärinevad 2021.a läbiviidud STEP-programmi mõjuhindamisest

Kuna on silmaga näha, et STEP-programm on kasulik ning vajalik üle kogu Eesti, ootame ka sinu panust, et saaksime laieneda üle Eesti ning pakkuda abi kõikidele noortele, kes hetkel on oma elus liikumas vales suunas. Aita noori vajutades siia või annetades otse pangas: Omanäolise Kooli Arenduskeskus, EE962200221056940621, kus on võimalik annetus teha ka püsiannetuseks.

Kasutame annetatud raha kahel eesmärgil:

-STEP-programmi üldisteks tegevusteks (eelkõige jätkumiseks ning laienemiseks üle Eesti)
-Noorte hädavajalike kulude katmiseks, nt elamis- ja sõidutoetuseks (eriti noorte puhul, kes on kodutud või vajavad keskkonnavahetust).

Täname kõiki, kes läbi oma annetuse on juba STEPi noori aidanud!