Aitäh, et hoolid!

Ilusat sõbrapäeva, head sõbrad!
Tänasel pidulikul päeval jagame rõõmuga ühte edulugu, mis poleks võimalik ilma STEP-programmi sõpradeta.
 
Tegu on STEP-programmi noorega, kelle heaks suutsime koguda 330 eurot. Varasemalt puudus STEPis noortefond, kust saaks võtta raha noorte kiirete probleemide lahendamiseks. Mis need probleemid on?
Näiteks polnud Toomasel (nimi muudetud) vanglast vabanedes piisavalt raha isegi makaronide ostmiseks. Toomase eluteel on ees raskused, mida tavaline inimene ettegi ei kujuta. Näiteks pole Toomasel kohta, kus elada ning rahaliste vahendite puudumise tõttu ei saa ta sõita ka teise maakonda enda kunagisse koju dokumentidele järgi. Kas sellises olukorras minna tagasi õigusrikkumise teele, kuna muud väljavaated tunduvad liiga rasked? Toomas ütles: “Ei!”.
Kuna tegu on nii püüdliku noormehega, kellele elu on paljuski kaikaid kodaratesse loopinud, leidis STEP-programm, et Toomast on tarvis aidata:
1. tema trenni eest tasumisel, et ta püsiks aktiivne ning säilitaks positiivsuse (tegu on väga sportliku noormehega, kelle jaoks jõusaalis käimine on kui teraapia ja olulisem kui söök),
2. aidata teda juhilubade eksami eest tasumisel (selleks, et laiendada tema tööleidmise võimalusi) ning
3. aidata teda elukoha ja toiduga.
 
Head STEP-i sõbrad reageerisid meie peanõustaja Tatjana Lavrova üleskutsele ja annetasid noorele kokku 330 eurot – see summa ületab korduvalt esialgset plaani. Samal ajal üllatas meid noor sellega, et loobus kogu raha vastu võtmast, sest tema arvates ta pole seda ära teeninud. Küll aga leidsime, et kodutute varjupaik ei ole noore Toomase jaoks kõige parem keskkond, et olla hommikuks puhanud ja käia värskelt töövestlustel. Suutsime teda toetada vajaliku koolituse ning töökohtade leidmisega. Toomas saigi tööle, kuid esimese palgapäevani on ju veel aega. Tänu teile annetatud rahale saab Toomas esimese töötamise kuu jooksul elada noorele sobilikumas keskkonnas ning ei pea muretsema, kuhu oma asjad päeval jätta.
 
Toomas on väga tänulik abi eest ja meie oleme veelgi tänulikumad, sest näeme kui palju selline abi toetab ja tõesti muudab inimeste elusid. Meie STEP-i noortefondi kassasse on jäänud 225 eurot. Abivajajaid noori on STEPis palju, seega, kui tunned, et tahaksid kaasa lüüa, siis STEPile saab annetada:https://step.ee/#anneta!
 
AITÄH, ET HOOLID!