STEP-programm TEDx-l

Seekordse TEDx-i eesmärk oli avada ühiskond vanglale, sest need teemad puudutavad kõigi meie igapäevast elu. Ka vanglasse on oluline tuua värskeid tuuli ja vanglarutiinist väljaspool ringlevaid mõtteid ühiskonnast, sest homme on ju see päev, mil vang vabaneb.

Peale mitmekülgse ja põneva konverentsi läbi viimist oli laiem eesmärk tähelepanu pöörata sellele, et vanglas on ikkagi inimesed, keda ei tasu ära unustada, ning kes kuuluvad endiselt ka meie ühiskonda.

Hea meel oli näha, et Balti Jaama olid kohale tulnud ka kõik programmid, kes tegelevad kinnipeetavatega.  Seda nii juba mõningal määral vanglas, aga peamiselt inimeste toetamisega, kui nad enam kinnipeetavad ei ole ja vanglast vabanevad.

STEP-programm oli kohal, et tutvustada oma tegevust, jagada infot, korrata üle koostööpartneritega koostöökohad ning leida uusi ideid, kuidas kõige paremini jõuda nendeni, kes seda vajavad.

Konverentsilt jäi väga hea tunne, eriti tõstaks esile seda, et sarnase sihtrühmaga tegelevad programmid said kokku ning peale kõige muu oli võimalus omavahel lihtsalt rääkida ja uurida, kes mida teeb. Sai arutada, millised kokkupuutepunktid on eri programmidel ja millist koostööd edaspidi teha.

Täname kõiki korraldajaid ja osavõtjaid sisuka päeva eest!