Tallinna Laste Turvakodu

Eelmisel nädalal kohtus STEP-programm Tallinna Laste Turvakeskusega.
Saime teada, et:
1. Kõige vanem turvakodu Tallinnas on Lilleküla varjupaik, mis asutati 1993 aastal. Lapsed satuvad sinna nt hulkurluse, koduse hoolimatuse, perevägivalla, vanema alkoholismi, pere vaesusest tingitud elukoha kaotuse tagajärjel jm.
2. Kõige rohkem on varjupaigas 7-14 aastaseid noori.
3. Nõmme teel asub keskus, mis on 48-kohaline asutus sõltuvusprobleemidega ja käitumisraskustega noortele vanuses 10 – 17.a. 
Nõmme tee keskusesse saavad minna noored läbi lastekaitsetöötaja, seega kui noor soovib ise programmis osaleda tuleks enda linnaosa lastekaitsetöötajaga ühendust võtta. Programm kestab 6-9 kuud ning selle jooksul saab noor grupitöid, psühholoogilist nõustamist ning osaleb regulaarses õppetöös. Kinni hoitakse kindlast päevakavast ning noori motiveerib teenusel osalema punktisüsteem ning erinevad võimalused vaba aja veetmiseks. Rohkem saad lugeda: Nõmme tee sotsiaalprogramm.
 
Laste turvakeskusest tulevad noored, kes on vähemalt 16-aastased võivad peale teenuse läbimist jõuda STEP-programmi, kus saame neid juba edasi toetada töö ja/või õppekoha leidmisel.
 
STEP-programmil oli hea meel kohtuda inimestega, kes teevad enda tööd südamega!