Küsisime mõned küsimused meie hea tööandjast koostööpartneri Marve Tepneri (OÜ Highfly) käest

– Mille pärast panustate STEP-programmi?

Olles kahe tütre ema, kellest üks on kohe teismeikka jõudev, siis ennekõike isiklikust huvist ja soovist. Leian, et paljud noored, kes on siis kas teistest nõrgemad, ohustatud ja kelle käitumine on probleemne, on alati väärt UUT võimalust. Kui suudan kasvõi ühe “katkise” hinge päästa ja aidata  – olen tänulik ja uhke.

– Millised kogemused on teil STEP-noortega?
Meie meeskonnas töötab siiani STEP-programmi kaudu tulnud noor, kelle töössesuhtumine, kohusetundlikus, meeskonnatöö oskus, kiire õpivõime, inimlik siirus ja suur soov kindlasti ka
ise ennast aidata ja muuta, on paljudele eeskujuks. Kuid nagu ikka, on mündil ka teine pool. Teise näitena saab tuua risti vastupidise juhtumi, kus meie juurde sattunud tüdruk, kelle arusaam tööst, töökultuurist, kohusetundest ja kõigest muust oli kohe alguses väga toores ning kelle puhul oli kohe ette näha, et minu kui juhi aeg, panus jms oli pigem aja raiskamine.

– Miks võiksid ka teised tööandjad STEP-programmi noorele võimaluse anda? –
Kindlasti on noored meie tulevik. Hukkamõist on küll kerge tulema, aga nagu ma ütlesin, kõik on alati väärt uut võimalust. Kahtlemata ei ole paljudel “jõulistel ja kiirele kasvule orienteeritud ettevõtetel sellist aega, et nendesse noortesse mentorina (õpetajana, emana, isana) panustada, kuid kui mõelda, et äkki ühel päeval saavad ka “need noored” täiskasvanuteks, mõistavad oma teo tagajärgi, kannavad vastustust ja suudavad siiski fööniksina tuhast tõusta ning ühiskonda panustada seda, mis neisse panustati – siis usun, et see on seda kõike väärt.

Aitäh, Marve, ja soovime meile  palju jõudu, lootust ja head koostööd ka tulevikuks!