STEP-programmil on uus arendusjuht

Meie senine arendusjuht Janne Luha andis detsembris 2019 teatepulga üle uuele arendusjuhile Liis Seemele. STEP-programmi meeskond tänab Jannet südamest tööpanuse ja koostöö eest ning soovib talle edaspidiseks inspireerivaid väljakutseid. Loe väikest intervjuud Jannega ja Liisiga:

Mida tegid STEP-programmi arendusjuhina?
Arvan, et peamine asi, mida selle aja jooksul sai tehtud, oli STEPi osas aktiivne teavitustöö: sai käidud külas meie koostööpartneritel ja räägitud sellest, kuidas meil vahepeal koostöö sujunud ning ühtlasi sai proovitud ka uusi lähenemisi teavitustöö tegemisel, kuhu oli kaasatud kogu meeskond.

Mis Sind STEPis hoidis?
Tunnen, et kõige enam sisemine motivatsioon ja väärtused, kuna minu jaoks on oluline, et noored leiaksid tee tagasi ühiskonna tegemistesse. STEP on programm, mis on tugevalt noorte elu parandamisele suunatud ning STEP on üks vahend, kuidas saime mulle isiklikult olulisi muudatusi ühiskonnas ellu kutsuda. Kui noor on võtnud vastu enda jaoks väga suure otsuse — seadusevastasest käitumisest loobunud ning alustanud puhtalt lehelt, siis on meie kohus noort toetada, et ta saaks teha uue alguse koos paremate valikutega.

Mida soovid STEP-programmis osalejatele, noortele?
Noored, ma soovin, et see tee, mis te ette võtnud olete, hoiaks teid rajal ja viiks edasi järjest toredamatesse sihtkohtadesse!
Olete suure sammu juba teinud ning nüüd on oluline mitte tagasi langeda. Kindlasti julgustan teid STEPiga ka jooksvalt ühenduses olema ja mitte jääma üksi, kui juba nö programmist lahkunud olete. STEP on teie jaoks alati olemas.

Tahan veel lisada, et imetlen väga STEPi nõustajate tööd, sest noored, kes programmi pöörduvad, on sageli keerulise taustaga.
Näen, et programmi tulemuslikkuse jaoks on oluline osutada nõustajatele maksimaalset toetust ja supervisioone, et läbipõlemist ennetada ja töö kvaliteeti kõrgel hoida. Lisaks soovin kiita kogu meeskonda, sest inimesed on väga pühendunud ja sisemiselt motiveeritud muutusi ellu kutsuma.

Loe meie uue arendusjuhi Liis Seemega intervjuud siit:

Kes sa oled, kust sa tuled, millega varem tegelesid?
Varem töötasin Eesti Töötukassas töövahenduskonsultandi, noorte juhtumikorraldaja, koolituste peaspetsialisti ning lõpus noortegarantii juhina.

Mis sind enda ümber rõõmustab?
Kõige rohkem rõõmustavad mind head ja rõõmsameelsed inimesed enda ümber.

Mida tahad muuta?
Töö kontekstis tahaksin, et kõik noored leiaksid endale just selle väljundi, mis neid õnnelikuks teeb, olgu see siis töö, kool, vabatahtlik tegevus või üldse mingi programm välismaal. Kui oleksin supervõimetega, siis muudaksin meie haridus- ja vanglasüsteemi, õpetaksin kõikidele Eestis elavatele noortele eesti keele selgeks, et neil oleks siin lihtsam hakkama saada ning üldse muudaksin inimesed lahkemaks.

Miks valisid STEP-programmi?
Esiteks on STEP-programmis põnev töötada. Siia jõuavad erinevad noored väga intrigeerivate lugudega ning töö ise pakub palju väljakutseid. Teiseks olen eluaeg olnud õigluse eest väljas ning tahan aidata noori, keda meie süsteemid on alt vedanud.